Історія професійно-технічної освіти Закарпаття
*** Методична секція старших майстрів ПТНЗ Детальніше>>> Молоді методисти вчилися застосовувати особистісно-розвивальні технології навчання Детальніше>>> Підсумки півфіналу конкурсу „Снігова королева - 2014” серед учнів ПТНЗ Детальніше>>> Навчально-методичний семінар практичних психологів ПТНЗ Детальніше>>> Проведення вебінару з педагогічними працівниками професій деревообробного напрямку Детальніше>>>
Головна ⇒ ПТНЗ інформують ⇒ ПТНЗ інформують

Найпомітніші події професійно-технічної освіти Закарпатської області

 

Детальніше


Профтехосвіта Закарпаття: здобутки та напрацювання


З історії профтехосвіти Закарпатської області

    Виникнення і перший період становлення та розвитку системи професійно-технічної освіти в краї відноситься до кінця ХІХ — початку XX століття, коли Закарпаття перебувало у складі Австро-Угорської імперії.
    У 80-90-х рр. XIX століття створюються перші спеціальні ремісничі державні школи в містах Севлюші (Виноградові), Хусті, Мукачеві, господарські та торгові школи в Ужгороді, селищі Чорнотисові Виноградівського та селищі Білки Іршавського районів.
    Новий період у розвитку професійно-технічної освіти краю починається із включенням Закарпаття у вересні 1919 року до складу Чехословаччини. На Закарпатті не тільки в основному була збережена, але й значно розширена мережа навчальних закладів системи професійно-технічної освіти.
    Перша школа для учнів-ремісників на Закарпатті у цей період була відкрита в 1920 році в Ужгороді. Це була Державна фахова деревообробна школа. Слідом були побудовані шкільні корпуси у містах Виноградові та Ужгороді. Зокрема, новозбудовані приміщення для Ужгородської державної фахової деревообробної школи були урочисто відкриті в лютому 1932 року. На початку 30-х років зведено типову ремісничу школу в Мукачеві, в середині 30-х — у Берегові, в другій половині — в Хусті. Станом на 1936 рік на Підкарпатській Русі нараховувалося 25 професійно-технічних шкіл.
    У період окупації Закарпаття фашистською Угорщиною (1939-1944) розвиток професійно-технічної освіти в краї був призупинений, хоча окремі ремісничі школи продовжували в повному обсязі функціонувати і у цей період.
    Після возз'єднання з Радянською Україною (1945-1990 роки) на Закарпатті розпочалася робота по створенню нової системи професійно-технічної освіти. Зрозуміло, що моделлю цієї системи стала існуюча радянська система трудових резервів. Першими професійними училищами, відкритими у післявоєнні роки, були: ремісниче училище №6 в Ужгороді (1945р.), школа механізації сільського господарства в с. Вилок на Виноградівщині та ремісниче училище в Сваляві (1947р.).
   До училищ, відкритих у перші післявоєнні роки, належать: Ужгородське ПТУ №6 (1945р.), Свалявське ПТУ №9 (1947р.), Берегівське ПТУ №11 (1948р.), Хустське технічне училище №4 (1954р.), Мукачівське ПТУ №31 (1954р.), Мукачівське ПТУ №7 (1955р.). Основними професіями на той час були: столяри, столяри-червонодеревники, теслярі, муляри, штукатури, маляри, слюсарі-ремонтники, швачки, закрійники одягу, механізатори сільського господарства.

Детальніше


• АНОНС

 
25 листопада - засідання навчально-методичної ради НМЦ ПТО
   Початок 1300

26 листопада - засідання обласної методичної секції педагогічних працівників із професій загальних для всіх галузей економіки (оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки) (на базі ДНЗ „Ужгородський центр ПТО”)
   Початок 10 00

 
mon.gov.ua

proftekhosvita.org.ua

http://iitzo.gov.ua

http://www.deponms.zakoda.uz.ua/

pedpresa.ua

socinfo.utel.net.ua

dcz.gov.ua

innovosvita.com.ua