Історія професійно-технічної освіти Закарпаття
*** Співпраця з ровесниками в регіоні Детальніше>>> Участь педагогічних працівників ПТНЗ області в он-лайн заходах Детальніше>>> Засідання методичної секції педагогічних працівників із професій оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки, секретар керівника (підприємства, установи, організації), діловод Детальніше>>> Навчалися практичні психологи ПТНЗ Детальніше>>> Засідання методичної секції педагогічних працівників професій будівельного напрямку Детальніше>>>
Головна ⇒ ПТНЗ інформують ⇒ ПТНЗ інформують

Найпомітніші події професійно-технічної освіти Закарпатської області

 

Детальніше


Профтехосвіта Закарпаття: здобутки та напрацювання


З історії профтехосвіти Закарпатської області

    Виникнення і перший період становлення та розвитку системи професійно-технічної освіти в краї відноситься до кінця ХІХ — початку XX століття, коли Закарпаття перебувало у складі Австро-Угорської імперії.
    У 80-90-х рр. XIX століття створюються перші спеціальні ремісничі державні школи в містах Севлюші (Виноградові), Хусті, Мукачеві, господарські та торгові школи в Ужгороді, селищі Чорнотисові Виноградівського та селищі Білки Іршавського районів.
    Новий період у розвитку професійно-технічної освіти краю починається із включенням Закарпаття у вересні 1919 року до складу Чехословаччини. На Закарпатті не тільки в основному була збережена, але й значно розширена мережа навчальних закладів системи професійно-технічної освіти.
    Перша школа для учнів-ремісників на Закарпатті у цей період була відкрита в 1920 році в Ужгороді. Це була Державна фахова деревообробна школа. Слідом були побудовані шкільні корпуси у містах Виноградові та Ужгороді. Зокрема, новозбудовані приміщення для Ужгородської державної фахової деревообробної школи були урочисто відкриті в лютому 1932 року. На початку 30-х років зведено типову ремісничу школу в Мукачеві, в середині 30-х — у Берегові, в другій половині — в Хусті. Станом на 1936 рік на Підкарпатській Русі нараховувалося 25 професійно-технічних шкіл.
    У період окупації Закарпаття фашистською Угорщиною (1939-1944) розвиток професійно-технічної освіти в краї був призупинений, хоча окремі ремісничі школи продовжували в повному обсязі функціонувати і у цей період.
    Після возз'єднання з Радянською Україною (1945-1990 роки) на Закарпатті розпочалася робота по створенню нової системи професійно-технічної освіти. Зрозуміло, що моделлю цієї системи стала існуюча радянська система трудових резервів. Першими професійними училищами, відкритими у післявоєнні роки, були: ремісниче училище №6 в Ужгороді (1945р.), школа механізації сільського господарства в с. Вилок на Виноградівщині та ремісниче училище в Сваляві (1947р.).
   До училищ, відкритих у перші післявоєнні роки, належать: Ужгородське ПТУ №6 (1945р.), Свалявське ПТУ №9 (1947р.), Берегівське ПТУ №11 (1948р.), Хустське технічне училище №4 (1954р.), Мукачівське ПТУ №31 (1954р.), Мукачівське ПТУ №7 (1955р.). Основними професіями на той час були: столяри, столяри-червонодеревники, теслярі, муляри, штукатури, маляри, слюсарі-ремонтники, швачки, закрійники одягу, механізатори сільського господарства.

Детальніше


• АНОНС

02.12.15 р. - підсумкова сесія курсів підвищення кваліфікації групи майстрів виробничого навчання на базі Хустського професійного ліцею сфери послуг 
Початок о 11:00
mon.gov.ua

proftekhosvita.org.ua

http://iitzo.gov.ua

http://www.deponms.carpathia.gov.ua/

http://zakinppo.org.ua/

http://vsosvita.com.ua/

http://vsosvita.com.ua/

pedpresa.ua

http://profua.info

socinfo.utel.net.ua

dcz.gov.ua

innovosvita.com.ua

innovosvita.com.ua