Історія професійно-технічної освіти Закарпаття
*** Змагалися учні з професії водій автотранспортних засобів (категорія «С») Детальніше>>> Завершився конкурс „Моя професія – моя гордість” Детальніше>>> Вітаємо зі святом Пасхи! Детальніше>>> До уваги керівників ПТНЗ Детальніше>>> Засідання методичної секції педагогічних працівників професій будівельного напрямку Детальніше>>>
Головна ⇒ ПТНЗ інформують ⇒ ПТНЗ інформують

Найпомітніші події професійно-технічної освіти Закарпатської області

 

Детальніше


Профтехосвіта Закарпаття: здобутки та напрацювання


З історії профтехосвіти Закарпатської області

    Виникнення і перший період становлення та розвитку системи професійно-технічної освіти в краї відноситься до кінця ХІХ — початку XX століття, коли Закарпаття перебувало у складі Австро-Угорської імперії.
    У 80-90-х рр. XIX століття створюються перші спеціальні ремісничі державні школи в містах Севлюші (Виноградові), Хусті, Мукачеві, господарські та торгові школи в Ужгороді, селищі Чорнотисові Виноградівського та селищі Білки Іршавського районів.
    Новий період у розвитку професійно-технічної освіти краю починається із включенням Закарпаття у вересні 1919 року до складу Чехословаччини. На Закарпатті не тільки в основному була збережена, але й значно розширена мережа навчальних закладів системи професійно-технічної освіти.
    Перша школа для учнів-ремісників на Закарпатті у цей період була відкрита в 1920 році в Ужгороді. Це була Державна фахова деревообробна школа. Слідом були побудовані шкільні корпуси у містах Виноградові та Ужгороді. Зокрема, новозбудовані приміщення для Ужгородської державної фахової деревообробної школи були урочисто відкриті в лютому 1932 року. На початку 30-х років зведено типову ремісничу школу в Мукачеві, в середині 30-х — у Берегові, в другій половині — в Хусті. Станом на 1936 рік на Підкарпатській Русі нараховувалося 25 професійно-технічних шкіл.
    У період окупації Закарпаття фашистською Угорщиною (1939-1944) розвиток професійно-технічної освіти в краї був призупинений, хоча окремі ремісничі школи продовжували в повному обсязі функціонувати і у цей період.
    Після возз'єднання з Радянською Україною (1945-1990 роки) на Закарпатті розпочалася робота по створенню нової системи професійно-технічної освіти. Зрозуміло, що моделлю цієї системи стала існуюча радянська система трудових резервів. Першими професійними училищами, відкритими у післявоєнні роки, були: ремісниче училище №6 в Ужгороді (1945р.), школа механізації сільського господарства в с. Вилок на Виноградівщині та ремісниче училище в Сваляві (1947р.).
   До училищ, відкритих у перші післявоєнні роки, належать: Ужгородське ПТУ №6 (1945р.), Свалявське ПТУ №9 (1947р.), Берегівське ПТУ №11 (1948р.), Хустське технічне училище №4 (1954р.), Мукачівське ПТУ №31 (1954р.), Мукачівське ПТУ №7 (1955р.). Основними професіями на той час були: столяри, столяри-червонодеревники, теслярі, муляри, штукатури, маляри, слюсарі-ремонтники, швачки, закрійники одягу, механізатори сільського господарства.

Детальніше


• АНОНС

1-30 квітня - в ПТНЗ області триває Х Всеукраїнська благодійна акція "Врятуй життя дитині

21 квітня - засідання обласної методичної секції викладачів фізики (у режимі онлайн)
   Початок 14 00

22 квітня - засідання обласної методичної секції викладачів української мови та літератури (у режимі онлайн)
   Початок 14 00

22-23 квітня - проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів з професії штукатур (на базі Міжгірського ПЛ)
   Початок 10 00

24 квітня - ЗНО з української мови та літературиmon.gov.ua

proftekhosvita.org.ua

http://iitzo.gov.ua

http://www.deponms.carpathia.gov.ua/

http://vsosvita.com.ua/

pedpresa.ua

socinfo.utel.net.ua

dcz.gov.ua

innovosvita.com.ua